Kraj zrekonstruuje důležitou silnici v Litovli

Kraj zrekonstruuje důležitou silnici v Litovli

Publikováno 6.6.2020

Olomoucký kraj investuje téměř 100 milionů korun do rekonstrukce klíčového průtahu Litovlí. Na návrh 1. náměstka hejtmana Jiřího Zemánka o tom v minulých dnech rozhodla Rada Olomouckého kraje. Stavební práce se dotknou Dukelské ulice v úseku od mostu přes Moravu po křižovatku s Nádražní ulicí. Úsek má délku 1,2 kilometru a je součástí silnice II/449 vedoucí z Rýmařova přes Uničov a Litovel až do Prostějova.

Projekt počítá s rekonstrukcí silnice včetně tří mostů, úpravami kanalizace pro lepší odvodnění i investicemi do nových chodníků. Na popud města Litovle se mosty rozšíří o novou cyklostezku. Celkové náklady přesahují částku 97 milionů korun.

„Polovinu z této částky se nám podařilo získat z evropských fondů a ze státního rozpočtu, druhou polovinu uhradíme z našich zdrojů. Na některé práce nám přispěje také město Litovel,“ říká ekonomický náměstek hejtmana Olomouckého kraje Jiří Zemánek.

Práce začnou ještě v průběhu letošního června a potrvají do konce příštího roku. „Tento úsek průtahu Litovlí už dlouho volal po obnově. Jsem rád, že se nám podařilo zajistit financování celé akce. Je to dobrá zpráva nejen pro Litovel a její obyvatele, ale i pro další motoristy, kteří důležitou komunikaci využívají. Investujeme do bezpečnosti a plynulosti dopravy v tomto místě, což ocení také chodci a cyklisté,“ dodává Jiří Zemánek.

Podle starosty Litovle Viktora Kohouta je dobře, že se Olomoucký kraj rozhodl vyřešit velmi špatný stav průtahu městem. „Denně tudy totiž projede až deset tisíc aut. Práce budou rozděleny na tři etapy a kromě opravy komunikace se budou realizovat i tři mosty. Objízdné trasy najdou lidé na webu města a nejen našim občanům přeji následující téměř dva roky pevné nervy,“ dodává starosta.

Další aktuality