O mně

Na střední Moravě jsem se narodil, prožil zde většinu svého dosavadního života, založil rodinu a vychoval děti. Jsem s tímto krajem celoživotně spjatý a chci mu vracet to, za co mu vděčím. Dlouhodobě proto směřuji svůj elán a energii primárně do rozvoje našeho regionu. Vidět jeho rozvoj, ke kterému svým dílem navíc sám mohu přispívat, mě naplňuje optimismem a sílou do dalších bitev především o zájmy lidí, obyvatel Olomouckého kraje, o vaše zájmy.


O politiku a veřejný život jsem se vždy aktivně zajímal a více než dvacet let jsem postupně sbíral zkušenosti jako zastupitel, radní a místostarosta města Šternberka, zastupitel Olomouckého kraje, poslanec Parlamentu ČR a ekonomický a investiční náměstek Olomouckého kraje. Protože jsem přesvědčen, že každý, kdo jednou vstoupí do politiky, by měl mít za sebou profesní dráhu v „běžném“ povolání a reálném životě, nejvíce si cením zkušeností, které mi poskytly roky, kdy jsem působil jako učitel na základní škole ve Šternberku. Podílet se na výchově a vzdělávání našich dětí, spoluvytvářet jejich budoucnost, je spojeno s velkou pokorou a porozuměním. Právě tyto zkušenosti jsem si přenesl i do politiky.

Více o mně

Spoustu zásadních otázek naštěstí nemusím řešit úplně sám. Naopak, dnes a denně se obracím na experty, se kterými hledáme recepty na všechny starosti a problémy, které nás v našem regionu trápí. A v neposlední řadě se mohu opřít o svou rodinu, která pro mě znamená nejen neocenitelné zázemí, ale také studnici inspirace pro řešení pracovních výzev. Jsem totiž přesvědčen o tom, že ve veřejném životě bychom měli k problémům druhých přistupovat tak, jak bychom chtěli řešit problémy vlastní a své rodiny, o což se sám osobně vždy snažím.

Co mě baví…

Mou velkou vášní je sport a od mládí především volejbal. Mám to štěstí, že mohu jako dlouholetý pedagog a také otec díky svým aktivitám v oblasti sportu aktivně podporovat mládež a motivovat ji k pohybu obecně. Umožňuje mi to i mé působení ve funkci předsedy Volejbalového klubu Univerzity Palackého Olomouc.

Jako hráč volejbalu jsem si s sebou do života přinesl smysl pro fair play, cílevědomost, silnou vůli vítězit, ale na druhou stranu i odolnost a pokoru vůči prohrám, kterým se čas od času prostě neubráníme a které mají tu sílu – přijdou-li ve správnou chvíli – dělat z nás ještě lepší hráče i lidi. Vedle volejbalu mě však baví i řada dalších sportů, jimž se sám na různé úrovni amatérsky věnuji. Kondici si udržuji také pohybem v přírodě a k mým velkým koníčkům patří rovněž myslivost a střelba, v níž – a to neskromně dodávám – dosahuji velmi dobrých výsledků.

V posledních letech mi dělají ohromnou radost výsledky našeho volejbalového klubu – Univerzity Palackého Olomouc. Děvčata se po 23 letech stala mistryněmi ČR, čtyřikrát ovládla Český pohár, bojovala v evropských pohárech i v tom nejprestižnějším – Lize mistryň. V roli předsedy a manažera klubu mám tu čest spolupracovat s výbornými lidmi a také díky tomu jsou mi velkou inspirací i chvíle, kdy se vše nedaří podle našich představ a přichází na řadu “týmový duch”, aby si poradil s každou výzvou. A na tomto kolektivním pojetí chci stavět i ve své službě veřejnosti a našemu regionu.

S úctou váš

Jiří Zemánek

Nejnovější aktuality

Proč jsem odešel z

Dámy a pánové, dovoluji si vám oznámit, že již nejsem členem České strany sociálně demokratické. Hájil jsem její zájmy v

Sezona nebyla propadák, chyběl

Bronzový stupínek v Českém poháru, semifinálová účast a čtvrté místo v extralize a jedno uhrané kolo v prestižním evropském poháru CEV Cup. Rozhodně

Rozhovor s nadějnou šternberskou

Volejbalistka Katka Körmendyová přicházela do Sokola Šternberk před sezonou spíše jako talentovaná naděje pro budoucnost. Jenže poté, co se její

KONTAKT

E-mail : info@jirizemanek.cz

Jiří Zemánek