O mně

Na střední Moravě jsem se narodil, prožil zde většinu svého dosavadního života, založil rodinu a vychoval děti. Jsem s tímto krajem celoživotně spjatý a chci mu vracet to, za co mu vděčím. Dlouhodobě proto směřuji svůj elán a energii primárně do rozvoje našeho regionu. Vidět jeho rozvoj, ke kterému svým dílem navíc sám mohu přispívat, mě naplňuje optimismem a sílou do dalších bitev především o zájmy lidí, obyvatel Olomouckého kraje, o vaše zájmy.


O politiku a veřejný život jsem se vždy aktivně zajímal a více než dvacet let jsem postupně sbíral zkušenosti jako zastupitel, radní a místostarosta města Šternberka, zastupitel Olomouckého kraje, poslanec Parlamentu ČR a ekonomický a investiční náměstek Olomouckého kraje. Protože jsem přesvědčen, že každý, kdo jednou vstoupí do politiky, by měl mít za sebou profesní dráhu v „běžném“ povolání a reálném životě, nejvíce si cením zkušeností, které mi poskytly roky, kdy jsem působil jako učitel na základní škole ve Šternberku. Podílet se na výchově a vzdělávání našich dětí, spoluvytvářet jejich budoucnost, je spojeno s velkou pokorou a porozuměním. Právě tyto zkušenosti jsem si přenesl i do politiky.

Více o mně

Spoustu zásadních otázek naštěstí nemusím řešit úplně sám. Naopak, dnes a denně se obracím na experty, se kterými hledáme recepty na všechny starosti a problémy, které nás v našem regionu trápí. A v neposlední řadě se mohu opřít o svou rodinu, která pro mě znamená nejen neocenitelné zázemí, ale také studnici inspirace pro řešení pracovních výzev. Jsem totiž přesvědčen o tom, že ve veřejném životě bychom měli k problémům druhých přistupovat tak, jak bychom chtěli řešit problémy vlastní a své rodiny, o což se sám osobně vždy snažím.

Co mě baví…

Mou velkou vášní je sport a od mládí především volejbal. Mám to štěstí, že mohu jako dlouholetý pedagog a také otec díky svým aktivitám v oblasti sportu aktivně podporovat mládež a motivovat ji k pohybu obecně. Umožňuje mi to i mé působení ve funkci předsedy Volejbalového klubu Univerzity Palackého Olomouc.

Jako hráč volejbalu jsem si s sebou do života přinesl smysl pro fair play, cílevědomost, silnou vůli vítězit, ale na druhou stranu i odolnost a pokoru vůči prohrám, kterým se čas od času prostě neubráníme a které mají tu sílu – přijdou-li ve správnou chvíli – dělat z nás ještě lepší hráče i lidi. Vedle volejbalu mě však baví i řada dalších sportů, jimž se sám na různé úrovni amatérsky věnuji. Kondici si udržuji také pohybem v přírodě a k mým velkým koníčkům patří rovněž myslivost a střelba, v níž – a to neskromně dodávám – dosahuji velmi dobrých výsledků.

V posledních letech mi dělají ohromnou radost výsledky našeho volejbalového klubu – Univerzity Palackého Olomouc. Děvčata se po 23 letech stala mistryněmi ČR, čtyřikrát ovládla Český pohár, bojovala v evropských pohárech i v tom nejprestižnějším – Lize mistryň. V roli předsedy a manažera klubu mám tu čest spolupracovat s výbornými lidmi a také díky tomu jsou mi velkou inspirací i chvíle, kdy se vše nedaří podle našich představ a přichází na řadu “týmový duch”, aby si poradil s každou výzvou. A na tomto kolektivním pojetí chci stavět i ve své službě veřejnosti a našemu regionu.

S úctou váš

Jiří Zemánek

Nejnovější aktuality

Hnutí ANO má nově

O novou organizační jednotku se může od začátku letošního roku opřít na střední Moravě politické hnutí ANO. Ve středu 3.

Program ANO PRO ŠTERNBERK

Všichni chceme, aby se nám ve Šternberku žilo dobře. Máte ale pocit, že je nám líp? My si to nemyslíme!

Proč jsem odešel z

Dámy a pánové, dovoluji si vám oznámit, že již nejsem členem České strany sociálně demokratické. Hájil jsem její zájmy v

KONTAKT

E-mail : info@jirizemanek.cz

Jiří Zemánek